saglikliyasamhatti
+90 545 303 04 66 / +90 850 303 04 66
Hollanda Waffle Sitemiz
Hollanda Waffle Sitemiz

 NEFİS HOLLANDA WAFFLE LEZZETLERİNİ DENEDİNİZ Mİ?

Naturpy Waffle /  Pratik Lezzetler

Belçika asıllı bir hamur tatlısı olan Waffle, dünyada Waffle ya da Wafel olarak bilinir. Hollanda da ise Stroopwafels olarak bilinen karamel dolgulu farklı bir waffle çeşidi bulunur.

Üzerinde erimiş çikolata, krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika'da "Brüksel usulü" olarak adlandırılır. Yine Belçika'nın bir kenti olan Liege ise waffle hamuru tek başına fırından çıktığı haliyle yenir ve bu isimle bilinir.

Dünyada kahvaltıda yenileninden, patates ve pirinçlisine kadar birçok çeşidi bulunan waffle Türkiye'de Türk damak tadına uygun hale "İstanbul usulü" olarak dönüştürülmüştür. Üzerine envai çeşit tatlı ürün konulup, çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık, çerez parçacıkları vb. ile zenginleştirilir.

Naturpy Waffle İstanbul usulü olarak tüketilecek nefis lezzetli özel üretim bir üründür.

Naturpy Waffle nefis tadı ile sade olarak tüketilebilir, isteğe bağlı çikolata, fındık kreması, çeşitli soslar, bal, reçel, ceviz, badem, fındık ve taze mevsim meyveleri ile özel nefis lezzetler yaratarak afiyetle tüketilir.

Stroopwafel: Hollandalılar tarafından stroopwafels olarak adlandırılan bu eşsiz

lezzetli kurabiyelerin üretimi ise 1784 yıllarında Hollanda'nın güneyindeki GOUDA şehrine dayanmaktadır. Stroopwafel, herkes tarafından sevilen çok popüler bir Hollandalı kurabiyedir. Temelde iki Belçika Waffle hamuru arasına vanilya & tarçın aromalı karamel şurubu konulması ile yapılır.

Bu müthiş lezzetli kurabiyeler bir fincan kahve veya çay ile tatlı & atıştırmalık amacı ile tüketilmektedir.

Dolgulu Waffle: İki Belçika Waffle hamuru arasına çilek, karamel, çikolata ve frambuaz gibi farklı kremalar doldurarak direk tüketime hazır nefis lezzetli waffle yapılır.

Dolgulu Waffle nefis lezzeti ile doğrudan yenir. Ayrıca mikrodalgada ya da evde bulunan tavada hafif ısıtarak isteğe bağlı üzerine farklı soslar ve meyveler ekleyerek de tüketilebilir. 

iLGİLİ WEB SİTEMİZE ;

http://hollandwaffles.com/  adresine tıklayarak erişebilirsiniz.

Bu Sayfa 4125 kez ziyaret edilmiştir.
Tarih: 29.8.2016 01:47:00
8
© Opti Naturel. 2016 tüm hakları saklıdır.
Pin
Optinaturel İlaç Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti. ATB(Ankara Ticaret Borsası) İŞ MERKEZİ I Blok No:226 Macunköy - Yenimahalle - ANKARA
+90 545 303 04 66 / +90 850 303 04 66
info@optinaturel.com.tr
Organik ÜrünlerFacebookTwitterInstagramGoogle Play
ankara web tasarım